ocean

Co by się stało, gdyby woda na świecie nagle zniknęła?

Co by się stało, gdyby woda na świecie nagle zniknęła?

Myślenie o końcu świata to całkiem dobra zabawa. Włączenie wszystkich bomb nuklearnych na świecie byłoby dla ludzkości złem, ale jeśli naprawdę chcesz doprowadzić do apokalipsy, wybuch każdego wulkanu na świecie byłby większą formą destrukcji.

Jest więcej sposobów, aby doprowadzić do zguby na planecie niż ludzie zdają sobie sprawę. Obchodząc Międzynarodowy Dzień Wody (22 marca) można pomyśleć, że doprowadzimy do końca świata, usuwając całą jego wodę.

Jak można się spodziewać, ludzie szybko umierają bez wody, ale co by się stało z resztą planety? Czy pozostało coś, za wyjątkiem zakurzonej powłoki; czy życie, jak mówią, znajdzie drogę? Spójrzmy.

Jest rok 2017, a gigantyczna flota obcych odkrywców pojawiła się właśnie gdzieś pomiędzy Ziemią a Księżycem. Byli trochę głupi – spalając zbyt dużo węglowych paliw kopalnych i wypierając zbyt dużo gazów cieplarnianych, spowodowały, że klimat planety tak się rozgrzał, że cała woda na niej odparowała.

Więc zwrócili się do kosza kosmicznego, który wykradł wszystkie nasze rzeczy. Ze względu na prostotę można powiedzieć, że ma ona możliwość usunięcia wody z wszystkiego poza żywymi rzeczami.

Światowi przywódcy nie mogą nic z tym zrobić.

Pierwszą rzeczą jaką zauważyliśmy jest to, że rzeki, jeziora, stawy, kałuże i oceany znikną. Całe życie w nich ginie w ciągu kilku godzin, a kontynenty, na których żyjemy, nagle staną nad tymi nowymi pustymi basenami, z których większość będzie miała głębokość 3,8 km.

Arktyka przestanie istnieć, a ukryta batymetria pod nią przypominałaby szorstkie szczeliny. Antarktyda, wolna od lodowcowej kołdry, stałaby się skalistą, jałową ziemią pełną gór i niezmiernie dużych kanionów.

Chmury nie będą już wisiały nad narodami świata, deszcz i śnieg staną się przeszłością, huragany i burze zniknęłyby w nicości, a nasza blado niebieska kropka będzie zdecydowanie bardziej brązowa i zielona. Pogoda będzie zdominowana przez wiatr i niewiele więcej. Piaszczyste pustynie rozeszłyby się po całej planecie.

Ostatecznie, roślinność umrze. Życie zwierząt, w tym nas, wkrótce zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.