dziecko

Elektroniczne okulary pozwalają prawie niewidomej kobiecie widzieć jej dziecko po raz pierwszy

Elektroniczne okulary pozwalają prawie niewidomej kobiecie widzieć jej dziecko po raz pierwszy

W YouTube nie brakuje zawziętych filmów, a to nie jest żaden wyjątek. W krótkim klipie można zobaczyć moment, w którym prawidłowa niewidoma kobieta po raz pierwszy widzi swojego nowonarodzonego chłopca dzięki dwóm innowacyjnym elektronicznym specyfikacjom.

Kobieta w filmie, Kathy Bleitz, była ślepa od 11 roku życia. Ma chorobę zwaną chorobą Stargardta, która jest wrodzoną chorobą zwyrodnieniową, która powoduje znaczne zmniejszenie centralnego widzenia, ale zazwyczaj utrzymuje się widzenie peryferyjne. Postępująca utrata wzroku związana z chorobą, która zwykle rozpoczyna się między 10 a 20 rokiem życia, jest spowodowana śmiercią wrażliwych na światło komórek fotoreceptorów w centralnej części siatkówki, którą nazywa się plamką.

Chociaż Bleitz nie jest całkowicie ślepy, ma niewidoczny punkt w centrum swojej wizji, co oznacza, że ​​widzi obiekty i twarze jako mgliste, niezdefiniowane kształty. Chociaż obecnie nie ma terapii pomagających osobom takim jak Bleitz odzyskać wzrok, ten inteligentny nowy wynalazek może pomóc osobom niedowidzącym w lepszym postrzeganiu świata za pomocą najnowocześniejszych technologii.

Okulary elektroniczne, które nazywane są eSight, łączą wiele różnych komponentów, które użytkownik może dostosować, aby poprawić jakość obrazu docierającego do oka. Zestaw słuchawkowy, który jest zamontowany na ramie obiektywu, mieści kamerę o wysokiej rozdzielczości, która przesyła w czasie rzeczywistym materiał wideo na organiczne diody emitujące światło, umieszczone bezpośrednio przed oczami użytkownika. Oddzielne ręczne urządzenie umożliwia użytkownikowi dostosowanie i powiększenie obrazu, dzięki czemu mogą uzyskać najlepszy możliwy obraz otaczającego go świata.

“Co ciekawe, wiele wyjątkowych funkcji eSight – takich jak 14-krotny zoom, poprawianie kontrastu obrazu, odwracalny kolorowy wyświetlacz itp. – pozwala użytkownikom eSight na obserwowanie wielu rzeczy, których normalnie nie widzą ludzie” – napisali na swojej stronie członkowie firmy .

Ponieważ okulary mogą dostosować i utrzymać wzrok peryferyjny, mogą być używane w różnych sytuacjach, takich jak czytanie książki lub oglądanie telewizji podczas postoju lub w podróży. Mimo że są one odrobinę nieporęczne, firma ma nadzieję na dalszy rozwój produktu i ostatecznie wyprodukowanie mniej kłopotliwego modelu, według Tech Times.

eSight zapewni ci zwrot 15 000 $ (9 900 £), a chociaż może się wydawać, że jest dużo, jest znacznie tańszy niż niektóre opcje chirurgiczne, które również wiążą się z ryzykiem. I jak w przypadku każdej nowej technologii, która rozwija się przez lata, cena zacznie spadać. Co więcej, eSight współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi, organizacjami charytatywnymi, programami rządowymi, crowdsourcingiem i różnymi innymi działaniami w zakresie gromadzenia funduszy, aby pomóc większej liczbie osób w zdobyciu pary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.