Seks

Kobiecy orgazm nie jest tym, o czym myślisz

Kobiecy orgazm nie jest tym, o czym myślisz

Orgazmy, jak na pewno się zgodzisz, są raczej uroczymi rzeczami. Z naukowego punktu widzenia jest też wiele rzeczy, o których nie wiemy.

Jeśli chodzi o ladyfolk, ogólnie przyjęto, że istnieją trzy sposoby osiągnięcia jednego: pobudzenie pochwy, stymulacja łechtaczki lub jedno i drugie. Istnieje wiele niuansów, jeśli chodzi o ramy czasowe, tempo i zdolność osiągnięcia orgazmu w pierwszej kolejności, ale to są podstawy.

Jednak nowe badania opublikowane w czasopiśmie Socioaffective Neuroscience & Psychology przez naukowców z Uniwersytetu Concordia w Montrealu w Kanadzie podkreśliły, że niektóre kobiety mogą prawdopodobnie osiągnąć te biologiczne fajerwerki poprzez fizyczną stymulację w kilku, wcześniej niedocenianych strefach erogennych. Te dodatkowe specjalne obszary obejmują usta, sutki, uszy, szyję, palce i palce u nóg.

Oczywiście, od dawna uznano, że pobudzenie może być generowane poprzez interakcję z tymi częściami ciała, ale nigdy nie zostało uznane (przynajmniej za pomocą naukowego artykułu), że orgazm może być indukowany u niektórych kobiet przez stymulowanie ich. Zależy to jednak od tego, z czego składa się “orgazm”.

Opierając się na ogromnym przeglądzie literatury naukowej, zespół stwierdził, że kobiety mają “niezwykłą różnorodność doświadczeń orgazmowych”, jak zauważono w oświadczeniu. Podkreślają, że “orgazmy nie muszą pochodzić z jednej strony, ani ze wszystkich stron” i że (wyraźnie) różnią się znacznie pomiędzy poszczególnymi kobietami.

Co istotne, badania McGill i Concordia University definiują orgazm jako coś dość subiektywnego, doświadczenie całkowicie zależne od tego, co kobieta rozumie, z czego składa się orgazm. Zamiast być jedynie odpowiednikiem stosunkowo prostego męskiego orgazmu, zakładają, że kobiecy orgazm jest w istocie mnóstwem doświadczeń.

Najczęściej akceptowana definicja medyczna obejmuje skurcze mięśni narządów płciowych, któremu towarzyszy przypływ endorfin, a czasem ejakulat.

Jednak najważniejszą kwestią, na której skupia się najbardziej, jest “pośpiech intensywnej przyjemności seksualnej”, który może być dość subiektywny, w zależności od tego, czego doświadczają poszczególne osoby. Rzeczywiście wydaje się, że celem tego nowego badania jest podkreślenie, że kobiecy orgazm nie ma takiej konkretnej definicji.

W swoim badaniu zespół podkreśla, że ​​nie poprzestali na badaniach biologicznych, jeśli chodzi o ich badania nad tym tematem.

“Analizujemy historię debaty o orgazmie łechtaczki i pochwy, która ewoluowała wraz ze sprzecznymi ideami i danymi z psychiatrii i psychoanalizy, epidemiologii, teorii ewolucji, feministycznej teorii politycznej, fizjologii i wreszcie neuronauki” – wyjaśniają.

Z ciekawością dodają, że “ze wszystkich orgazmów na Ziemi żadne nie są bardziej tajemnicze niż u kobiet”.

Jest to nawiązanie do ewolucyjnej enigmy ludzkiego kobiecego orgazmu. Wiele osób stwierdziło, że nie służy bezpośrednio celom reprodukcyjnym, a zatem nie jest jasne, dlaczego ewoluował w pierwszej kolejności.

Niektórzy sugerują, że sprzyja to wiązaniu par pomiędzy partnerami, ale ostatnie badania sugerują, że był to kiedyś kluczowy wyzwalacz biologiczny wymagany do przeprowadzenia owulacji. Wcześniej w naszej ewolucyjnej historii zarówno męski, jak i żeński orgazm wymagały rozpoczęcia owulacji.

Od tego czasu rozwinęliśmy inną formę rozmnażania, a kobiecy orgazm nabrał większej przyjemności i wtórnej roli – i, jak pokazuje ten nowy przegląd, szczęście wywołane orgazmem występuje w wielu postaciach.

Badanie otwarte jest warte przeczytania, nawiasem mówiąc. Nie tylko z powodu historii dyskusji o kobiecym orgazmie, ale także z powodu niewytłumaczalnej liczby Gwiezdnych Wojen. Od podpozycji zatytułowanej “Pochwa uderza” do innych zwanych “powrotem łechtaczki”, to surrealistyczny rollercoaster nauki i science-fiction science-fiction.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.