Konspiracjacom

Konspiracja.com recenzja

Konspiracja.com recenzja

OK, nie popełnijcie błędu, ten film powstał, by przekazać wiadomość. Jeśli krytykowano go pod względem, powiedzmy, podobieństwa do “Kancelarii” lub “kolejnego cyber-thrillera”, to naprawdę brakowało ci sensu. Przesłanie jest dość tępe i zagwarantowało złość pewnej dużej korporacji. (To nie jest film anty-korporacyjny, to anty-a-konkretna korporacja, a jeśli nie możesz zgadnąć, który z nich, może powinieneś wrócić do odkrywania Kalahari lub cokolwiek, co robiłeś przez ostatnie dziesięć lat lat.) Ta korporacja znana była z wydawania nadzwyczajnych zasobów na PR (w tym, na przykład, przekupywania dziennikarzy i profesorów uniwersyteckich), więc prawie na pewno niektóre komentarze na tej tablicy ogłoszeń będą produkowane przez tę korporację i powinny być czytane w tym lekki.

Po drugie, podczas gdy morderstwo jest nieco przesadzone, całkiem dobrze, wszystkie inne zbrodnie popełnione przez dużą korporację w tym filmie są sprawami, o których prawdziwa korporacja została poważnie oskarżona, została uznana za planującą, lub w niektórych przypadkach skazaną; jednak w każdym przypadku udaje się uciec grzywnami lub odszkodowaniami znacznie mniejszymi niż zyski z przestępstwa. Dlatego tak bardzo ich nienawidzimy i dlaczego powstał ten film. Jest również oczywiste, dlaczego dodano motyw morderstwa: niektóre techniczne szczegóły tego, dlaczego ich działania są czystym złem, są trudne do zrozumienia dla nie-techników, więc aby film był dostępny dla szerszej publiczności, dodali bardziej rażące zbrodnie. (plus pirotechniczne efekty specjalne, napięta scena pościgowa, zainteresowanie miłością, itp.).

Po trzecie, nie jest to film futurystyczny, jest obecny; nic w tym filmie nie jest więcej niż około 1 lub 2 lat w przyszłości, co najwyżej, a większość z nich dzieje się teraz lub wydarzyło się kilka lat temu.

Po czwarte, realizm techniczny: podczas gdy niektóre z technologii są śmieciami (hej, to jest film!), Wysiłek włożony w realizm jest dramatycznie dobry w porównaniu z technologią informacyjną w każdym innym filmie, jaki kiedykolwiek widziałem. Kiedy widzimy IP, są to rzeczywiste adresy IP, ale Martian (chyba nie chcą, żeby geekowie wracali do domu i krzyczeli!), Kod jest wszystkim rzeczywistym kodem: trochę HTML, trochę C ++, prawdziwe skrypty, ale głównie VB (język, którego znana jest duża korporacja). Algorytmy, o których mówią, że są ulepszane, to nawet algorytmy, których produkt naprawdę by wymagał! Co więcej, produkt jest przerażająco podobny do aktualnej ścieżki rozwoju dużej korporacji!

Jeśli więc odszedłeś od tego filmu, myśląc “tylko dla geeków” lub “zupełnie nierealne”, musisz dać sobie dobre, mocne uderzenie, obudzić się i zobaczyć, co naprawdę dzieje się w otaczającym cię świecie. Ten film był tak nierealistyczny i nieistotny jak “Wszyscy ludzie prezydenta”.

Przy okazji, lepiej powiedzieć, że wszystkie powyższe komentarze są tylko moimi osobistymi opiniami, na wypadek gdyby spróbowali mnie pozwać, ponieważ robią takie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.