Need for Speed Undercover

Need for Speed: Undercover – recenzja

Need for Speed: Undercover – recenzja

W większości przypadków reakcja na kilka ostatnich gier Need for Speed ​​była taka sama: “Dlaczego nie są bardziej jak Need for Speed ​​Most Wanted?” “Gdzie są tandetne przerywniki i przeładowane pościgami policjantów?” Wygląda na to, że EA usłyszała te krzyki, bo Need for Speed ​​Undercover czuje się jak Most Wanted.

W Undercover grasz rolę tajnego oficera. Wraz z agentem Chase Linh, granym przez atrakcyjną Maggie Q, twoim zadaniem jest zdjąć grupę ulicznych zawodników, którzy w jakiś sposób zaangażowali się w międzynarodowy krąg przemytniczy. Opowieść rozgrywa się za pomocą przerywników, które nie uchwycą uroku Most Wanted dzięki nieciekawym postaciom i przewidywalnej fabule.

Podobnie jak wiele innych gier Need for Speed, wszystkie twoje wyścigi będą odbywały się na ulicach fikcyjnego miasta otwartego świata – tutaj jest obszar Zatoki Trójmiejskiej. Zaczniesz od kiepskiego pojazdu, ale nie potrwa długo, zanim będziesz mógł złapać różową kartę po lepszej jeździe. W miarę postępów można zarobić pieniądze, które można wykorzystać do odblokowania (50+) nowe pojazdy od producentów takich jak Nissan, Dodge, Cadillac, Ford, Porsche, Lamborghini, Aston Martin, BMW, Mitsubishi i innych. Jeśli zależy Ci na dostrojeniu poszczególnych aspektów jazdy lub zakupie poszczególnych części, możesz to zrobić, ale jeśli nie majstrujesz, możesz kupić pakiet ulepszeń i być na dobrej drodze.

Nie tylko zarobisz pieniądze na wygraną, zdobędziesz punkty za dominację – w zasadzie to naprawdę, bardzo źle. Możesz wzmocnić wiele atrybutów jazdy, ale nie mają one zauważalnego wpływu na to, jak radzi sobie twój samochód. Dopóki jedziesz szybko, prawdopodobnie będziesz dominować, ale zdarzają się przypadki, w których całkowicie zniszczysz czas potrzebny do zdominowania wydarzenia, ale nadal będziesz przegrywać z procesorem. Ta gra zachęca również do jazdy w stylu i driftowania, jazdy i jazdy bardzo blisko innych samochodów, ale poza zwiększeniem poziomu azotawy niewiele można zyskać. To powiedziawszy, nowy mechanik J-Turn, który pozwala ci odeprzeć szybkie 180s, jest nieoceniony podczas ścigania rywali lub unikania gliniarzy. Użyjesz go, ponieważ jest to użyteczne, nie dlatego, że daje ci heroiczne punkty.

Gliniarze powracają do pełnego skutku w Undercover, a większość z nich jest mile widziana. Wyzwania, w których musisz walczyć i wyjąć pewną liczbę samochodów policyjnych, są świetną zabawą, podobnie jak wyzwania, w których musisz spowodować pewną sumę obrażeń. Oczywiście, nie zawsze musisz walczyć z samochodami, aby je zniszczyć; możesz także uruchomić ciężarówki z bali, wieże elektryczne, billboardy i wiele innych, aby zostawić trochę niespodzianki dla prześladowców. Szkoda, że ​​dziwne dziwactwa przeszkadzają w pogoni za gliniarzami. Zagrożenia środowiskowe, które możesz uwolnić, z pewnością wyglądają fajnie i są skuteczne, ale często nie zobaczysz, że jakieś samochody policyjne zostaną trafione przez przedmioty, ale po zakończeniu filmu samochody są niszczone. Czasami nie musisz nic robić, aby ominąć policję – gra mówi “idź”, a ty nie ruszasz się i nikt cię nie znajduje. Policjanci są w stanie ustanowić kolce, ale możesz przejść całą grę bez nich. Największy problem polega jednak na tym, że policjanci nie robią nic poza uderzeniem w bok samochodu i krzyczą na ciebie, więc jeśli wytrzymasz wystarczająco długo, to same znikają. To sprawia, że ​​pościgi są mniej wymagające niż mogły być, a także sprawiają, że czują się sztucznie, tak jak po prostu spełniasz pewien wymóg czasowy, dopóki gra nie zdecyduje, że zrobiłeś wystarczająco dobrze, aby uciec.

Undercover to nie tylko mieszanie się z Człowiekiem. Są takie wydarzenia, w których musisz utrzymać przewagę przez określony czas lub zdobyć określoną odległość przed przeciwnikiem. Czasami będziesz musiał potrząsnąć policjantami, próbując zatrzymać skradzioną jazdę w nieskazitelnym stanie, a także będą wyścigi w punktach kontrolnych i wyścigach obwodowych. Nie ma tu wiele oryginalnych elementów, a wyścigi są wyjątkowo łatwe – możesz nie zobaczyć innego samochodu po zakończeniu wyścigu, gdy tylko skasujesz linię startową. Zdarza się, że są one trudne, ale zazwyczaj dzieje się tak z powodu niestabilnej liczby klatek na sekundę, która często jest przerażająca na PlayStation 3. Nie jest tak, że właściciele konsoli Xbox 360 uzyskują płynną, szybką liczbę klatek na sekundę, ale są znacznie lepsze niż PS3. pokaz slajdów, który jest często tak zły, że sprawia, że ​​pojazdy, które w innym razie świetnie radzą sobie ze sterowaniem, są uciążliwe. Dziwne, że tak naprawdę nie ma żadnego oczywistego powodu słabej jakości klatek w grze; Miasto nie wygląda tak inaczej niż w Carbon i Most Wanted, a modele samochodów mają problemy z aliasingiem.

Powiedział, że gra bardzo dobrze radzi sobie z kilkoma sprawami. Internetowy tryb policjantów i rabusiów, w którym złodziej próbuje odebrać pieniądze i zabrać go do punktu, w którym ktoś inny gra policjanta i próbuje go zranić, jest całkiem zabawny. Ale najczęściej to, co gra robi dobrze, to jego tempo. Wyścigi są krótkie – czasami tak krótkie jak 20 sekund i prawie nie dłużej niż pięć minut. Kolejną fajną rzeczą w grze jest możliwość natychmiastowego przejścia do najbliższego wyścigu poprzez naciśnięcie klawisza D. Jeśli chcesz znaleźć określone wydarzenie, możesz nacisnąć i przejść do mapy GPS, gdzie możesz natychmiast udać się do wybranego wyścigu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo niepotrzebnego backtrackingu, aw połączeniu z krótkimi wyścigami sprawi, że Undercover nigdy nie będzie nudny.

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które kochają Need for Speed ​​Most Wanted, wady i inne, znajdziesz coś, co polubisz w Undercover. Nie jest to zbyt oryginalne i nie ma wymówki dla często bolesnej powolnej liczby klatek na sekundę, ale nie można zaprzeczyć, że fajnie jest uciekać przed gliniarzami i siać spustoszenie w mieście w tym procesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.