układ słoneczny

Podróżuj przez Układ Słoneczny z prędkością światła

Podróżuj przez Układ Słoneczny z prędkością światła

Jeśli walczysz z ogromem przestrzeni, może ten film pomoże. W filmie widzimy, jak słońce kurczy się, jeśli podróżujemy z prędkością światła.

Film trwa 45 minut, a w tym momencie jesteśmy mniej niż dwie minuty do Jowisza. Saturn jest jeszcze pół godziny przed nami. Autor, Alphonse Swinehart, nie kontynuował projektu do Plutona, nie tylko dlatego, że nie jest to już planeta, ale dlatego, że to potrwałoby większość dnia. Rozszerzając projekt na gwiazdy bylibyśmy tu przez wiele lat, a przez większość czasu słońce byłoby ledwo wykrywalną kropką na środku ekranu.

Swinehart mówi: “Wybrałem sobie swobodę z pewnymi rzeczami, takimi jak wyrównanie planet i planetoid, ale ogólnie trzymałem rozmiar i odległości wszystkich obiektów tak dokładnie, jak to tylko możliwe.”

Pomysł widzenia wszechświata tak, jak podczas jazdy z prędkością światła, nie jest nowy. To nie jest realistyczna interpretacja czegoś, co może być naprawdę doświadczone, biorąc pod uwagę właściwy sprzęt. Z prędkością światła przestaje płynąć czas, a jeśli ktoś wyjeżdża z promieniami słońca, nawet przy prędkości światła, czas spowolnił, a słońce znacznie się przesunęło, tak że ledwo możemy to zobaczyć.

Jeśli jednak chcesz się przekonać, jak wygląda przestrzeń “naprawdę, naprawdę DUŻA”, oglądanie filmu w całości może być świetnym sposobem na rozpoczęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.