saints row

Saints Row: The Third – recenzja

Saints Row: The Third – recenzja

Niektóre gry tworzą klimatyczne światy, które próbują przyciągnąć cię poruszającymi opowieściami o postaciach szukających drugiej szansy lub rzucają cię jako niespokojnych superbohaterów, którzy dążą do granic walki ze złem. Saints Row: The Third nie przypomina tych gier. Jest to rodzaj gry, która daje ci broń zwaną apokafiści, dzięki której możesz uderzać ludzi, natychmiastowo powodując ich wybuch w krwawym bałaganie. Saints Row: The Third nie zrobi na Tobie wrażenia nokautem, poruszy Cię absorbującą opowieścią lub zaangażuje Cię w wymagającą walkę. To, co robi, lepsze niż jakakolwiek wcześniejsza gra, obejmuje ideę otwartego świata jako miejsca do zabawy, nieustannie daje dostęp do niesamowitych nowych zabawek i nie brakuje emocjonujących okazji do korzystania z nich.

Żadna wiedza z wcześniejszych gier Saints Row nie jest potrzebna, aby wskoczyć w szaleństwo Trzeciego. Po niewiarygodnej sekwencji otwierającej, która wiąże się z rodzajem napadu na bank, którego mogą dokonać tylko Święci, gang zostaje przeszczepiony z rodzinnego miasta Stilwater do miasta Steelport. Jako ich przywódca, od Ciebie zależy, czy poprowadzisz ich od początkujących nowicjuszy do władców miasta, co oznacza często wchodzenie w konflikt z lokalnymi gangami, zamaskowanymi Luchadores, stylowymi Morningstars i inspirowanymi Tronem Deckersami. Po drodze spotykasz nowych wspaniałych bohaterów, takich jak Oleg, mocarz, który jest tak olbrzymi, że może jeździć tylko w ciężarówkach, a kto nie spełnia oczekiwań, dzięki nauce i filozofii. A w kluczowych momentach akcja jest zasilana przez odpowiednie wykorzystanie muzyki; walenie rytmów “Power” Kanye Westa sprawia, że ​​świetny utwór na początku jest jeszcze bardziej ekscytujący, a zabawne śpiewanie pomiędzy twoją postacią a drugą tworzy uczucia ciepła i koleżeństwa pomiędzy świętymi. Od czasu do czasu dźwięk gry “cokolwiek pójdzie” idzie trochę za daleko – misja, która wykorzystuje handel ludźmi pracowników seksu, jako punkt wyjścia do poparcia swojego kreskówkowego chaosu jest jednym z przykładów – ale historia zazwyczaj udaje się być absurdem, głupią zabawą.

Jeśli wybierzesz, możesz uczynić to tym bardziej absurdalnym, tworząc postać, która mówi w chrząkaniu zombie lub nosi zwierzęcy kostium maskotki (kiedy decyduje się nosić cokolwiek w ogóle). Liczba opcji dostosowywania postaci jest imponująca i nie ma ograniczeń co do elementów, które łączysz. Jeśli chcesz stworzyć blond bombę z brodą lub przeciętnie wyglądającym mężczyzną, który brzmi jak kobieta z Europy Wschodniej, możesz. Widząc mężczyznę w seksownym stroju kowbojki lub kobietę noszącą gigantyczną głowę Johnny’ego Gat w przerywnikach filmowych, w której wszyscy traktują go jako szanowanego szefa gangu, jest to zabawne. A jeśli znudzisz się obecnym wyglądem, głosem lub strojem twojej postaci, chirurgia plastyczna i ubrania z różnych butików firmy Steelport kosztują grosze, więc możesz odkrywać siebie tak często, jak chcesz.

Ten rodzaj wolności charakteryzuje całe Saints Row: The Third experience. Poprzednie gry Saints Row wymagały od ciebie robienia działań, aby zdobyć wystarczająco dużo szacunku, aby przejść do następnej misji fabularnej. W Trzecim, nigdy nie jesteś powstrzymywany przed przechodzeniem przez historię lub robieniem czegokolwiek innego. Od momentu przybycia do Steelport masz dostęp do asortymentu pojazdów, które kradną dla sklepów z przekąskami i celów do zabójstwa dla klientów, jak również ogromną listę wyzwań, które możesz wykonać, aby je wykonać lub zignorować. Wiele z nich nagradza cię za robienie rzeczy, które lubisz robić dla zabawy, takich jak smugi, surfowanie pojazdami, jazda w nadjeżdżającym korkach, łapanie dużego powietrza w samochodach, robienie wheelies lub stopek na motocyklach, gwoździami podstawowymi, zabijanie ludzi w tych strasznych stroje maskotki i wiele, wiele więcej. Zarabiasz na szacunku prawie we wszystkim, co robisz, a kiedy awansujesz na wyższy poziom, zyskujesz dostęp do wielu ulepszeń – wzrost zdrowia, umiejętności bojowe, możliwość rekrutacji większej liczby członków gangu do podążania za tobą i wiele więcej.

Tak, “więcej” to filozofia jazdy Trzeciej – więcej niesamowitych broni, więcej niesamowitych pojazdów, więcej fajnych rzeczy do zrobienia. Dostępne działania obejmują powracających faworytów, takich jak oszustwa ubezpieczeniowe i Mayhem, oraz wiele nowych, wspaniałych zajęć. Guardian Angel wprowadza cię do helikoptera z wyrzutnią rakiet lub karabinem snajperskim, aby chronić świętych na ziemi. W grze Tank Mayhem musisz stworzyć pewną ilość zniszczeń w wyznaczonym czasie, ale możesz to zrobić, wykorzystując olbrzymią siłę ognia czołgu. Superkloniczna rzeczywistość Profesora Genki Climax to pokaz rzeczywistości, zawierający śmiertelne pułapki i śmiertelnych wrogów, w których wszystko jest fair, z wyjątkiem zdjęć pand, ponieważ, jak wszyscy wiemy, zabijanie pand jest nieetyczne. Przy tak wielu możliwościach zdobycia szacunku, możesz całkowicie wykonywać tylko te czynności, które lubisz i ignorować resztę.

Jedną z rzeczy, których zdecydowanie nie należy lekceważyć, jest główna historia. W ciągu zaledwie kilku misji wyskakujesz z samolotu i strzelasz w powietrzu, skydujesz w penthouse należącym do rywalizującego gangu, używasz dronu UAV do wywoływania pocisków kierowanych na czołgi i innych. Misje w końcu stają się przez pewien czas nieco przewidywalne, służąc jako wprowadzenie do innych działań i rozrywek dostępnych w Steelport. Ale wkrótce znów stają się dzicy, pakując się w liczne niespodzianki, zanim osiągną punkt kulminacyjny w jednej z dwóch skandalicznych misji końcowych. (Nie przejmuj się, po doświadczeniu jednego zakończenia masz możliwość powtórzenia przedostatniej misji i dokonania wyboru, która przeniesie Cię na alternatywne zakończenie).

Saints Row: The Third daje ci narzędzia, których potrzebujesz, by siać spustoszenie. Zaczynasz od typowych pistoletów, strzelb i pistoletów maszynowych do twojej dyspozycji, a nawet od pierwszej chwili masz zdolność wywoływania wszelkiego rodzaju uderzeń. Możesz wydać pieniądze na wyrównanie broni, dopóki nie staną się instrumentami absurdalnej zagłady. W pełni wyprostuj pistolet i może wystrzelić wybuchowe kule, które wyrzucają wrogów w powietrze. Wydobądź pistolet maszynowy, który może podpalić twoich wrogów. Ale to sposób, w jaki stale zdobywasz dostęp do niesamowitych nowych broni i pojazdów, dzięki czemu twój postęp jest ogromnie satysfakcjonujący. W końcu dostaniesz w swoje ręce jedno urządzenie, które pozwala ci zdalnie sterować jakimkolwiek pojazdem, innym, które pozwala namalować cel i wywołać nalot powietrzny oraz wiele innych zabawnych i potężnych broni.

Stajesz się także dumnym posiadaczem coraz większego i różnorodnego asortymentu pojazdów, który obejmuje śmigłowce śmigłowcowe, samoloty VTOL i rowery odrzutowe. Bez względu na to, jak zdecydujesz się obejść Steelport, na pewno będziesz się dobrze bawić. Samochody mają ścisłą przyczepność na asfalcie i przesuwają się po zakrętach ze stylem; Samoloty są w podobny sposób zwrotne i pozwalają z łatwością latać. Jeśli nie znajdziesz samochodu, który pasowałby do twoich upodobań na ulicach Steelport, możesz przejechać się do dowolnego warsztatu mechanika Rim Jobs i skorzystać z solidnego systemu dostosowywania, poprawiając osiągi samochodu i zmieniając jego wygląd w wielu pojazdach. sposoby.

Niestety, świat, w którym można używać wszystkich tych niesamowitych zabawek, jest daleka od doskonałości. Saints Row: The Third wygląda ostrzej na PC niż na konsoli, a poprawiona odległość losowania sprawia, że ​​panorama Steelport jest bardziej przyciągająca wzrok z daleka, ale dzielnice miasta nie mają zbyt wielu szczegółów, przez co świat bardziej przypomina chintzy miniaturowy zestaw zabawek niż żywe, oddychające miasto. Tekstury nadal czasem w widoczny sposób pojawiają się w środowisku, a czasem postacie utkną w obiektach. Czasami cele związane z aktywnością nie będą działać prawidłowo; na przykład, możesz ukraść żądany pojazd, ale stwierdzisz, że twój GPS nadal kieruje cię do miejsca, w którym można znaleźć pojazd, a nie do sklepu z chopperami. Czasami możesz dzwonić do ziomków w celu uzyskania wsparcia i nie pokazać się. Również wrogowie członkowie gangu i funkcjonariusze organów ścigania, których stale obstajesz, nie wykazują dużej inteligencji. Mają tendencję do stania na otwartej przestrzeni, ułatwiając zbieranie sobie nawzajem za was i waszych świętych, a kiedy się ukrywają, często można chodzić za nimi i wyciągać je, zanim się zorientują, że tam jesteście. Ale to nie jest gra, która próbuje cię podniecić trudną walką taktyczną. Chodzi o chaos, który powstaje, gdy odepchniesz dziesiątki wrogów, czystą zabawę polegającą na wskazywaniu i strzelaniu, i robieniu rzeczy wysadzanych w powietrze i przelatujących w powietrzu w spektakularny sposób. A kiedy masz tyle zabawy, skazy nie mają większego znaczenia.

Tak zabawne jak wywołanie chaosu w Steelport na własną rękę, przyjemność jest znacznie wzmocniona, gdy przyprowadzisz ze sobą przyjaciela. Trzecia zawiera listę twoich znajomych w serwisie Steam, dzięki czemu można łatwo połączyć się z kumplem. Bawiąc się z partnerem, możesz swobodnie poruszać się po mieście, robiąc własne rzeczy, lub możesz przyłączyć się do działań i misji. Spowodowanie chaosu w czołgach, zrzucanie pocisków z helikoptera na śmigło, lub po prostu bieganie i kopanie ludzi tam, gdzie boli, staje się jeszcze bardziej radosne, gdy toczycie z prawdziwym homem. Z innym graczem możesz również wziąć udział w przekierowaniu na kota i myszkę. Podobnie jak w trybie wieloosobowym Chopper vs. Chopper z gry Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned, Cat i Mysz mają jednego gracza prowadzącego samochód przez punkty kontrolne, podczas gdy drugi próbuje zniszczyć samochód z helikoptera. Szkoda jednak, że z wyżej wymienionym wyjątkiem nie masz możliwości ponownego odtworzenia misji, które już ukończyłeś. Niektóre są tak spektakularne, że możesz chcieć zaprosić przyjaciela, aby do ciebie dołączył, ale możesz to zrobić tylko wtedy, gdy twój przyjaciel grał dokładnie w punkcie historii, kiedy ma dostęp do misji i jej nie wykonuje jeszcze.

Poza główną grą Saints Row: The Third ma tryb Whored. To sprawia, że jesteś (i prawdopodobnie partner) przeciwko falom wrogów, ale chociaż wiele gier ma podobne tryby “horda”, ten ma wyraźny smak Saints Row. Jedna fala może dać ci piłę łańcuchową, dzięki której pokonasz powódź zombie, inny może ci dać minigun, za pomocą którego zdejmiesz masywną maskotkę z napojami energetycznymi, a inna może wymagać od ciebie obrony przed atakowaniem gimpów, podczas gdy uzbrojony tylko w fioletowy nietoperz. Nie oferuje taktycznych emocji najlepszych trybów “hordy”, ale absurdalne koncepcje i różnorodne fale sprawiają, że radość z przeżycia przynajmniej raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.