Football Manager 2018 – recenzja

Z każdym mijającym rokiem Sports Interactive sprawdza się od dawna w podstawach serii Football Managera. Niewielka korekta tu i tam: stosowanie korekt łatwości użytkowania lub majstrowanie przy pomocy mechanizmu dopasowującego 3D – tak jak menedżer przesuwający fragmenty wokół tablicy. Niektóre z tych poprawek mogą się nie ujawnić, dopóki nie spędzicie setek godzin w wirtualnej ziemiance, podczas gdy inni mogą wpływać tylko na tych ekscentryków, aby wdrożyć taktykę z udziałem Raumdeutera. W Football Managerze 2018 drobne poprawki są podobnie rozproszone; ale, co najważniejsze, jest również znaczący nowy dodatek i inne udane remonty, które są wyczuwalne od początku, zmieniając sposób, w jaki codziennie zarządzasz i współpracujesz ze swoim zespołem.

Pierwszym z nich jest nowy moduł Dynamics, który koncentruje się na topsy-turvy świecie morale gracza. Koncepcja szczęścia drużynowego istnieje od Football Managera od samego początku, ale przyczyna i skutek twoich działań był wcześniej ukryty za algorytmem, którego nie mieliśmy dostępu, co sprawiło, że zarządzanie nastrojem gracza było czystym domysłem i stopniowo uczeniem się. przez powtórzenie. Wszystkie zmiany w FM 2018, ponieważ każda interakcja z twoim oddziałem ma teraz jasny, określony wynik, który pomaga utrzymać wybraną grupę drogich primadonów w ryzach. Szczegółowa hierarchia pokazująca liderów drużyny i najbardziej wpływowych graczy doradza, komu nie denerwować; grupy społeczne określają, które osoby siedzą obok siebie przy stole śniadaniowym w oparciu o parametry takie jak ich wspólna narodowość i jak długo przebywają w klubie; i niezliczone inne menu śledzą indywidualny nastrój twojego gracza, jego pewność siebie i konsekwencje wszystkich tych zmiennych na chemię zespołu.

Harmonijny skład generalnie prowadzi do lepszych wyników na boisku, ze zbiorowym stanem psychicznym zespołu przyczyniającym się do jakości ich pozycjonowania, wizji i reakcji w trakcie meczu – co czyni koniecznym utrzymanie dobrego humoru swojego zespołu, jeśli masz pojęcie o sukcesie. Piłka nożna jest w końcu oparta na wynikach, a siła zawodników jest zdecydowanie czynnikiem w FM 2018. Jeśli drużyna jest niezadowolona z tego, jak sobie radzisz w dni meczowe lub jak radzisz sobie z różnymi osobowościami poza boiskiem, może być bezrobotny. Na szczęście, wraz z hierarchią i grupami społecznymi, pojawia się mnóstwo cennych informacji, które pomagają w podejmowaniu decyzji pomagających zrozumieć, jak radzić sobie z różnymi typami graczy.

Jeśli w twoim biurze pojawi się solidny lider zespołu, który narzeka na brak czasu na grę, będziesz musiał rozważyć ryzyko wprowadzenia go do wyjściowego składu, kiedy może być poza postacią lub twarzą ponoszenia potencjalnego gracza bunt, jeśli go odrzucisz i wkurzysz go. I odwrotnie, jeśli gracz na niższych szczeblach hierarchii dojdzie do ciebie z tym samym problemem, powiedzenie mu, że musi pozostać cierpliwym, jest mniej prawdopodobne, aby zdenerwować nawet niewielką część przebieralni, i nie może nikomu zawracać głowy wszystko. Trzeba przyznać, że rozmowom z graczami w FM wciąż brakuje subtelności wiarygodnych interakcji międzyludzkich, ale dzięki wszystkim tym nowym informacjom, reakcje graczy wydają się bardziej logiczne niż kiedykolwiek, a utrzymywanie wpływowych graczy z boku zapewni mniej nieszczęśliwych graczy pukających do twoich drzwi. . Jest to zabawny, przyjemny nowy moduł do zabawy, a także rozbudza ostatnio zainteresowanie Football Managera po ludzkiej stronie pięknej gry.

W międzyczasie, wyremontowany ośrodek medyczny kładzie większy nacisk na naukowców zajmujących się sportem, z których każdy dostarcza kluczowych informacji na temat tego, jak i dlaczego twoi gracze cierpią z powodu urazów i jak możesz przeciwdziałać zbyt częstym występkom ścięgien podkolanowych i skręconych kostek. Jeśli nadchodzi intensywny okres, w którym masz, powiedzmy, trzy mecze w ciągu siedmiu dni, zostaniesz poinformowany, którzy gracze są najbardziej narażeni na ryzyko obrażeń wynikających ze zużycia kolejnych akcji. Zmusza cię to do bycia bardziej aktywnym dzięki swoim planom treningowym i doborowi zawodników, ponieważ jesteś zachęcany do dostosowywania intensywności treningów z tygodnia na tydzień i inteligentnie obracasz drużyną, starając się utrzymać drużynę w zdrowiu bez poświęcając wyniki, (które również wiążą się z Dynamics i jak można zachować harmonię drużyny poprzez oszczędne zarządzanie czasem gry twojego zespołu).

Dynamika wpływa również na ulepszony system skautingu FM 2018. Jeśli chodzi o znajdowanie nowych graczy, możesz teraz ustawić budżet harcerski: wydać więcej, a sieć będzie szersza; wydawać mniej i możesz polegać wyłącznie na istniejącej wiedzy swoich zwiadowców. Jakkolwiek dużo wydajesz, proces odkrywania nowych talentów jest powolny. Twoi zwiadowcy będą stopniowo budować obraz typ odtwarzacza, którego szukasz, reprezentowany przez ocenę na 100, która obejmuje ich atrybuty, a także rodzaj osobowości, którą są. Gracz może być wystarczająco dobry ze statystycznej strony, ale czy będzie żelu ze swoim składem? Może nie pasują do żadnej grupy społecznej, a może mają zbyt duży wpływ i mogą naruszyć równowagę w twojej garderobie. Są to rodzaje rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podpisywaniu nowego gracza, i sprawia, że ​​każde okno transferu jest bardziej wciągające.

Zmodyfikowano także logikę AI, zapewniając, że inne zespoły będą inteligentniejsze w przekazywaniu swojej działalności transferowej. Jest mało prawdopodobne, że PSG wyda niedorzeczne sumy pieniędzy na gromadzenie talentów, które mają zamiar zostawić na ławce – tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Opłaty transferowe i budżety również gwałtownie wzrosły, aby odzwierciedlić te astronomiczne czasy, a zespoły (szczególnie w Premier League) domagają się więcej pieniędzy dla nawet najbardziej marginalnych talentów.

Jeśli chodzi o składanie drużyny na boisku, interfejs taktyczny jest stosunkowo niezmieniony. Pojawiają się nowe role graczy, takie jak Carrilero i Mezzala, a więcej instrukcji dla graczy – na przykład możliwość skierowania swoich środkowych pomocników w szersze obszary – daje więcej opcji, jeśli chodzi o ustalenie stylu gry Twojego zespołu. Ale rozczarowujące jest to, że ten aspekt Football Managera nie przyniósł znaczących zmian. Budowanie swojego planu taktycznego jest wciąż zbyt sztywne i restrykcyjne, a dzięki temu zyskałbyś większą kontrolę nad funkcjonowaniem zespołu, szczególnie w określonych fazach gry. Obecny interfejs taktyczny jest łatwy w obsłudze, a teraz jest mnóstwo przydatnych analiz, które wskazują mocne i słabe strony twojej konfiguracji, ale bardziej solidny system podniosłby ten aspekt serii w kluczowy sposób.

Po wyjściu z tunelu silnik dopasowania 3D co najmniej lepiej pokazuje, w jaki sposób każdy zespół podąża za taktyczną konfiguracją. Wszelkie zmiany, które wprowadzasz w trakcie meczu, są natychmiast namacalne, a gracze mają zwiększoną inteligencję na całym boisku. Zobaczysz, jak napastnicy mierzą czas na torze defensywnym, gracze otwierają swoje ciała, by podkręcić Thierry’ego Henry’ego w dolnym rogu, a pomocnicy będą grać bardziej ekspansywną markę futbolu – jeśli im na to pozwolisz. Wciąż są momenty, w których gracze będą nieuchronnie zatrzymywać się na swoich torach, co jest szczególnie kłopotliwe w obronie. A bramkarze wciąż są niespójni – w jednej chwili ratują wszystko, co do nich rzucono, a następnie wbijają stokrotkę w swoją własną sieć. Z pewnością nie jest to doskonałe, ale silnik dopasowany do 3D kontynuuje swój stały postęp po słabym pokazie w FM 2016 – i to samo można powiedzieć o tej serii jako całości.

Jeśli gra jest tak pochłaniająca, że ​​nawet nie zdajesz sobie sprawy z upadającego słońca, czujesz się niemal nieodpowiedzialnie, głosząc, że dawanie ci więcej rzeczy do zrobienia jest pozytywnym wynikiem. Jednak sposób, w jaki te nowe i odnowione systemy łączą się z głębokimi i emocjonalnymi fundamentami Football Managera jest fantastyczny. Skłonność serii do opowiadania emergentnych opowieści wzrosła tylko dzięki temu, że kładzie nacisk na osobowości graczy i morale, i przenika każdy aspekt projektowania Football Managera 2018, od transferów i kontuzji, po wybór drużyny i rozważania taktyczne. Są to zmiany, które przechylają symulację bliżej rzeczywistości dzięki urzekającemu entuzjazmowi i zapewniają, że kierownicy foteli pośród nas są zajęci kolejnymi 12-miesięcznymi krzykami o sile 40 jardów i ostatecznym złamanym sercem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.