Halo: Reach – recenzja #1

Przed odkryciem i zniszczeniem starożytnego obcy pierścienia, zanim oblężony pasożytniczy wróg zagroził Ziemi, zanim żołnierz o nazwisku John-117 wymyślił dla siebie nowe imię, ludzkość walczyła, by bronić planety Zasięg. I chociaż Halo: Reach jest prequelem wszystkich gier Halo, które były wcześniej, stanowi ewolucyjny szczyt serii. Od doskonale przygotowanej walki do zaawansowanego projektowania poziomów i od innowacyjnej integracji online do solidnych narzędzi do tworzenia, wszystkie filary sukcesu Halo są tutaj w szczytowej formie, połączone ze sobą za pomocą eleganckiego i intuicyjnego systemu menu. Chociaż podstawowa mechanika pozostaje bardzo znana, ożywiając nowe elementy i szerokie możliwości dostosowywania, sprawia, że ​​jest więcej sposobów na cieszenie się sobą niż kiedykolwiek wcześniej. Halo: Reach jest jedną z najlepiej wyposażonych gier na konsolach, a także jedną z najlepszych.

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważyłeś w Halo: Reach, jest udoskonalony system menu. Oprócz prezentacji głównych trybów rozgrywki, menu główne wyświetla status znajomych, którzy grają w Zasięg i pozwala przeglądać ich zapisy służbowe i zapraszać ich na imprezę z łatwością. Wchodzenie w tryb, ulepszanie opcji i uruchamianie meczu jest procesem bez wysiłku, a członkowie Twojej drużyny mogą z Tobą wszędzie przychodzić. Interfejs umożliwia łatwe przeglądanie typów gier, narzędzi dostosowywania i treści tworzonych przez użytkowników bez wchodzenia w zasypywanie i przytłaczanie. To niezwykłe, że wszystko jest tak łatwo dostępne, ponieważ Halo: Reach jest absolutnie zapełniony wspaniałymi treściami.

Kampanie Halo tradycyjnie miały epickie aspiracje, a Halo: Reach nie jest niczym innym. Niezależnie od tego, czy grasz solo, czy współpracujesz z maksymalnie czterema graczami, grasz jako najnowszy członek zespołu Noble. Twoja pierwsza misja polega na zbadaniu sygnału o niebezpieczeństwie na wiejskim terenie górzystym i nie jest to niespodzianką, gdy źródłem cierpienia okazuje się Przymierze. Małe potyczki i misje rozpoznawcze wkrótce przeradzają się w totalną wojnę, ponieważ ludzkość stara się odeprzeć najeźdźców z kosmosu. Każdy, kto zna się na kanonie Halo, wie, jak to się kończy, ale to ekscytujące być częścią wysiłków zespołu Noble. Podejmujesz misje o coraz ważniejszym znaczeniu strategicznym, a ta pilność jest przekazywana bez jakiegokolwiek polegania na wcześniejszej wiedzy o Halo. Zamiast tego, postacie, z którymi wchodzisz w interakcje pomagają nadać ton, a twoi członkowie drużyny mają wyjątkowe osobowości, które idą daleko w kierunku utrzymania emocjonalnie zainwestowanego w akcję. Jest kilka frazesów i kilka tanich momentów, ale historia z powodzeniem kieruje szczerym heroizmem żołnierzy, którzy są zaangażowani w ich sprawę. Ta gorliwa apelacja sprawia, że ​​kampania Halo: Reach jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących w serii.

Kampania korzysta również ze świetnej tempa i spójnego poczucia miejsca. Powolne spalanie się wczesnych poziomów eksploduje w szalonym konflikcie na dużą skalę, a niektóre dobre dramatyczne zwroty i pochłaniająca muzyka partytura utrzymują tempo z dala od gry, gdy gra buduje się w kierunku szczytowego zakończenia. Twoje misje przeprowadzą Cię przez bogaty wachlarz środowisk, od wiejskich społeczności rolniczych po wysokojakościowe posterunki wojskowe i od suchych, skalistych stepów po zniszczone ulice miast. W tych różnorodnych lokalizacjach geografia górzysta w Reach pozostaje stałą obecnością, która pomaga połączyć się z krajem, w którym walczysz. Poziomy są często ekspansywne, oferując oszałamiające widoki i pozwalając na przyjemną różnorodność rozgrywki. Oprócz wielu klasycznych pojazdów, które wciąż radzą sobie cudownie, istnieje kilka nowych jazd, które zapewniają kilka własnych. Po raz pierwszy w serii występuje także przestrzeń kosmiczna, a chociaż ta sekwencja jest nieco płytka, nie przesadza z powodzeniem i oferuje wspaniałe widoki orbitalne.

Kampania zapewnia mnóstwo emocji, a dodanie znajomych do miksu sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej przyjemny. Zbieranie własnych tras przez pole bitwy jest bardziej ekscytujące, gdy wiesz, że twoi kumple też to robią i prowadzi to do wielkich momentów pracy zespołowej, zarówno zaplanowanych, jak i nieoczekiwanych. Chociaż przyjazna sztuczna inteligencja jest ogólnie nieszkodliwa, ma problemy z prowadzeniem samochodu, więc lepiej jest kierować sobą lub zaufać znajomemu za kierownicą. Jeśli chcesz nieco urozmaicić sytuację, możesz zachować wynik indywidualnie lub w zespole, używając czaszek (teraz znajdujących się na ekranie opcji, a nie ukrytych w poziomach), aby zmodyfikować warunki pola walki i zwiększyć swój potencjał punktowania. A jeśli nie masz żadnych znajomych do przyłączenia się do ciebie, kampanie online mogą łatwo ustawić cię w drużynowym graczu. Te opcje, wraz z gwiezdnym działaniem rdzenia, doskonałą konstrukcją poziomów i wyważonymi poziomami trudności, sprawiają, że ta wspaniała kampania jest w pełni odtwarzalna.

Po bardzo udanym debiucie w Halo 3: ODST, tryb Firefight po raz kolejny oferuje aż czterem graczom arenę do wzięcia na siebie coraz trudniejszych fal wrogów Przymierza. Jest to w dużej mierze to samo uzależniające rozrywkowe doświadczenie, choć teraz oferuje pełne wsparcie kojarzenia online. Gorączkowa walka z hordami wrogów jest tak ekscytująca i satysfakcjonująca jak nigdy dotąd, a nowe mapy i warianty rozgrywki oferują wiele różnych sposobów, aby cieszyć się tym trybem. Możesz podjąć trudniejsze wyzwanie, wybierając obronę generatorów, oprócz zabicia Przymierza lub dodając odrobinę lekkości, walcząc z hordami pomruków, które rzucają confetti w powietrze, gdy strzelasz im w głowę. Możesz nawet sprawić, by niektórzy gracze grali jako Elici i próbowali pokrzyżować pozostałych Spartan. Jeśli chcesz ulepszyć jeden z wbudowanych wariantów lub stworzyć coś zupełnie innego, bogate opcje gry pozwalają dostosować wygląd i wytrzymałość każdej fali wroga, dostępnych broni i tarcz, siły grawitacji i dużo jeszcze. Z tymi opcjami można się świetnie bawić i sprawdzić, co można wymyślić, a jeśli nie jesteś typem krawieckim, możesz łatwo pobrać utworzone przez siebie warianty, przeglądając popularne warianty lub wyszukując słowa kluczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.