Internet w podróż za granicę

Mobilny router WiFi – Internet w podróż za granicę

Wiele osób, którzy przebywają poza granicami naszego kraju starają się w sposób całkowity wyłączać transfer danych, aby nie używać mobilnego w telefonie, gdyż obawiają się wysokich rachunków. Jest również taka grupa osób, która w sposób aktywny korzysta z Internetu, lecz kwota na rachunku po powrocie do kraju w większości przypadków może powodować  lekki zawrót głowy. W związku z tym pojawia się pytanie, czy istnieje możliwość bezstresowo użytkować Internet w telefonie w trakcie zagranicznego wyjazdu?

Otóż, odpowiedź brzmi: tak. W niniejszym artykule przedstawiliśmy Państwu kilka kluczowych informacji odnośnie tego, jak uniknąć wysokich rachunków za telefon podczas wyjazdów zagranicznych!

Orange Internet za granicą

Zabierz Internet w podróż za granicę bez obawy przed wysokimi rachunkami za telefon! Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać jest to, że determinującą zasadą użytkowania internetu w telefonie podczas podróży zagranicznej, jest przede wszystkim kierunek wyjazdu, w który się udajemy, a mianowicie – występuje kilka stref, do których zaliczyć można:

  • strefę pierwszą – jest to obszar Unii Europejskiej, jak również jej terytoria zależne, oprócz tego zalicza się do tej strefy także kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Norwegia, Islandia, Liechtenstein),
  • strefę drugą – zaliczyć tutaj można pozostałe kraje, jak również terytoria Europy (Wielka Brytania oraz Turcja),
  • strefę trzecią – do której zalicza się Stany Zjednoczone oraz Kanadę,
  • strefę czwartą – chodzi tutaj o Azję oraz Afrykę, aczkolwiek z kilkoma wyjątkami,
  • strefę piątą – chodzi tutaj o państwa, jak również terytoria, które nie zostały wymienione w powyżej wymienionych strefach.

W związku z tym, by posiadać pełną pewność, co do strefy, do której przynależy należy państwo, do którego się wybieramy, należy zapoznać się ze stroną internetową odnoszącą się do roamingu w Orange.  Dodatkowo należy pamiętać, aby przed planowanym wyjazdem za granicę zapoznać się także z cennikiem swojej usługi  – ponieważ to właśnie tam została wskazana konkretna cena zarówno za transfer danych, jak również za minutę połączenia telefonicznego i wiadomości tekstowe SMS.

Uniknij wysokich opłat za korzystanie z internetu mobilnego podczas pobytu za granicą!

Należy zaznaczyć, że każdy ma możliwość bez narażania się na stosunkowo wysokie koszty korzystać z internetu w telefonie przebywając za granicą na terytorium Unii Europejskiej. Poniższe informacje przedstawiają szczegółowe zasady wynikające z korzystania z niego posiadając poszczególne oferty w sieci Orange.

Trzeba pamiętać o tym, iż w pozostałych strefach podczas korzystania z internetu mobilnego, rachunek może być stosunkowo wysoki. Aby uniknąć wysokich rachunków przebywając poza terytorium Unii Europejskiej można w sposób całkowity wyłączyć roaming transmisji danych i zacząć korzystać wyłącznie z Wi-Fi.

Orange internet za granicą oferuje  wykupienie pakietów roamingowych. Roaming w Orange cieszy się bardzo dużą popularnością. Pakiety takie posiadają limit danych, które mamy sposobność wykorzystać podczas pobytu za granicą. 

Inną możliwością jest wynajem mobilnego routera z dostępem do internetu. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytasz tu.

dostęp do internetu roaming

Pakiety roamingu w Orange

  • GO 150 – jest to pakiet 150 MB do wykorzystania, charakteryzuje się również tym, że każda minuta połączenia, jak również SMS oraz MMS wynosi 1,5 zł, a sama opłata za pakiet wynosi 50 zł, GO 150 jest ważny przez dziesięć dni;
  • GO 500 – jest to pakiet, który oferuje 500 MB do wykorzystania, z kolei każda minuta połączenia, a także SMS oraz MMS wynosi 1,5 zł, opłata za ten pakiet wynosi 150 zł, jest on ważny przez trzydzieści dni;
  • Go 1 GB – jest to pakiet, który oferuje aż 1 GB do wykorzystania, natomiast każda minuta połączenia, a także SMS oraz MMS wynosi 1,5 zł, opłata za ten pakiet wynosi 59 zł, jest on ważny również przez trzydzieści dni.

Internet w Unii Europejskiej w ofercie na kartę

W przypadku, gdy chcemy skorzystać z oferty na kartę przebywając na terytorium Unii Europejskiej to mamy sposobność zapłacenia zarówno za transmisję danych, rozmowy, SMS i MMS dokładnie tyle, ile zapłacilibyśmy za to przebywając na terenie naszego kraju.

W związku z tym, jeżeli posiadamy jakikolwiek płatny pakiet, może to być na przykład usługa Unlimited + GB, to w takiej sytuacji zarówno za rozmowy, jak również SMS-y i MMS-y nie musimy nic dodatkowo płacić. W takim przypadku trzeba pamiętać, że pakiet GB będzie limitowany (oczywiście wszystkie szczegóły odnoszące się do wysokości limitu GB są do wglądu w cenniku roamingu).

Aczkolwiek, jeżeli decydujemy się na korzystanie z telefonu poza Unią Europejską, to powinniśmy liczyć się z tym, że opłaty związane z roamingiem będą na liczne, a ich wysokość można znaleźć w cenniku roamingu dla klientów ofert na kartę.

Więcej informacji o roamingu w sieci Orange znajdziesz na: xoxowifi.com/pl/blog/0/80/roaming-za-granica-orange.html

Orange Internet za granicą – O tym warto pamiętać!

Najważniejsze kwestie odnoszące się do powyższego artykułu:

–  Orange internet za granicą oferuje  wykupienie pakietów roamingowych. Roaming w Orange cieszy się bardzo dużą popularnością. Pakiety takie posiadają limit danych, które mamy sposobność wykorzystać podczas pobytu za granicą.

– jeżeli posiadamy jakikolwiek płatny pakiet, może to być na przykład usługa Unlimited + GB, to w takiej sytuacji zarówno za rozmowy, jak również SMS-y i MMS-y nie musimy nic dodatkowo płacić. W takim przypadku trzeba pamiętać, że pakiet GB będzie limitowany (oczywiście wszystkie szczegóły odnoszące się do wysokości limitu GB są do wglądu w cenniku roamingu).

Jeden komentarz

  1. Dzięki za polecenie mi mobilnego internetu, gdyż właśnie szukałem czegoś do wyjazdu na tegoroczne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.