wehikuł czasu

Wehikuł czasu – recenzja

“Wehikuł czasu”, który po raz pierwszy zobaczyłem na londyńskiej premierze w 1960 roku, długo pozostawał moim ulubionym filmem. Kupiłem ten film 17 lat temu i moje własne dzieci dorastały z nim w czasie, gdy oglądaliśmy go od tamtej pory. Miał wyraźny urok, a wiadomość o jego zbliżającym się remake’u nie była dla mnie interesująca … Kolejny film, który nie byłby reaktywowany, gdyby kiedykolwiek miał być! Nie interesowałem się jego istnieniem i jeszcze mniejszą skłonnością do patrzenia na to. Przeciągnięty, protestujący ostatnio do teatru przez moją córkę, która już to widziała i która, pod szaloną wiarą, że bym się tym spodobała, przywiązała mnie do siedzenia! Szalejąc bezładnie i całkowicie mając zamiar nie lubić każdej klatki, obserwowałem, czego spodziewałem się być moim największym koszmarem od czasu SPEED 2.

Cóż, dziewczyny i chłopaki … Tak się myliłem! Remake nie tylko przechwytuje i poprawia pamięć i dotyk oryginału na wiele sposobów, jest znacznie lepszy! Pearce, który w miarę rozwoju filmu poprawia się silnie (jego wczesny niewyraźny wygląd zagościł w mojej głowie, o ile mi wiadomo) jest po prostu świetny, jako lekko zniechęcony projektant. Samo urządzenie czasu (co zrozumiałe, przy dzisiejszym potencjale fx) tworzy mini parasolkę Rod Taylor z 1960 roku! Mark Addy tworzy świetny “Philby” w stylu charakterystycznym dla Alana Younga. Miły akcent, bo przyszedł tu jako kwiaciarnia! Dla niego oczywiście doświadczył swojej własnej “maszyny czasu” w ciągu 42 lat!

“One hit wonder” Samantha Mumba działa naturalnie i jako dziewczyna Eloi, trafia dokładnie w odpowiednią nutę, o którą w niej mowa. Zarówno ona, jak i jej młodszy brat Omero wnoszą duży wkład w sukces filmu. Wszystko w tym filmie jest imponujące wizualnie. Cudownie fantazyjne sety i mistrzowskie zdjęcia. Mała, ale znacząca rola Jeremy’ego Ironsa również nie działa!

Czytałem skargi na temat makijażu Morlock? Cześć? Czy ktokolwiek z was kiedykolwiek widział MORLOKA? Nie??? cóż, proszę powstrzymać się od negatywnych komentarzy. Ci faceci wyglądali i poruszali się znacznie lepiej niż małe, futrzane kreacje z 1960 roku! Podobał mi się też zamiar, aby Pearce nie mógł odwrócić śmierci swojej narzeczonej – to była zwiększona świadomość z czyjejś strony!

Dodaj do powyższego znakomity wynik muzyczny i jeśli to nie wszystko sprawia, że ​​film jest zabawny i prowokujący do myślenia, hej, chłopaki, trudno cię zadowolić. Z pewnością nigdy nie było to przeznaczone dla zestawu FAST AND FURIOUS! Jest to bez wątpienia najlepszy remake, jaki kiedykolwiek widziałem i jeden z niewielu, które udało się ulepszyć na oryginale!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.