Just Cause 4

Co jest kolejną uciążliwą dyktaturą dla bohatera serialu Rico Rodrigueza? Niewiele. W Just Cause 4 napotka jednak na nowego wroga: ekstremalną pogodę. Jest to wspólny wątek, który przebiega zarówno przez fabułę, jak i nową mechanikę, a także na szczyt wybuchowego spektaklu, z którego znana jest seria. A obok nowych gadżetów do wysyłania obiektów (i ludzi) latających na całym świecie, Just Cause stała się placem fizyki. Niestety, nie ma wystarczających możliwości, aby dobrze wykorzystać te funkcje; zniechęcająca struktura misji i świat szczupły w zakresie kuszących działań sprawia, że ​​Just Cause 4 to krótkotrwały wybuch z niewykorzystanym potencjałem.

Najlepszym i najbardziej rozpowszechnionym kawałkiem gier Just Cause jest ponownie na czele. Wyjątkowy system traversal pozwala wypierać Rico przez piękne krajobrazy Solis i bez wysiłku wznosić się po niebie. Dzięki kombinacji haka, spadochronu i kombinezonu, Rico może w zasadzie iść wszędzie, kiedykolwiek (i często skuteczniej) bez pojazdu. Podobnie jak w poprzednich grach, budujesz dynamikę i zasadniczo katapultujesz się używając kombinacji tych narzędzi i prawie nigdy nie musisz dotykać ziemi. Trudno wyolbrzymić, jak usatysfakcjonujące jest ucieczkę przed hordami wroga i podpięcie się na spód helikoptera, aby go porwać i zniszczyć wszystkie, lub rzucić się z drogi ku następnemu celowi, który będziesz rozdawał na kawałki.

Rico nie jest zbudowany tylko po to, aby szybko się poruszać: jeśli nie wywołujesz eksplozji regularnie, możesz zrobić coś złego. Zbiorniki paliwa, czerwone beczki i pojazdy są niezwykle wybuchowe i przygotowały scenę do działania ponad szczytami. Ponieważ hak do mocowania może być również użyty do łączenia przedmiotów razem, masz wiele okazji do kreatywności poza wyczerpaniem swojego arsenału broni palnej – niektóre z nich mają swoje własne zwariowane, praktyczne zastosowania, takie jak armata wiatrów lub wyładowarka. Niektóre bronie po prostu sieją spustoszenie, takie jak wyrzutnia rakiet lub wyrzutnia rakiet, a nawet niewielkie drobne bronie, takie jak SMG, mają potężne alternatywne tryby ognia. Może to być oczekiwanie na Just Cause, ale nadal przyciąga cię do szalonej jazdy.

Jego tożsamość jako niszczycielskiego placu zabaw jest dodatkowo podkreślana przez mody chwytające hak, z których trzy dostosowujesz: podnośnik powietrza, zwijacz i dopalacze. Wszystkie trzy urządzenia pokrywają się z nowym silnikiem fizyki. Podnośniki powietrzne (w zasadzie mini baloniki na gorące powietrze) pozwalają wypuszczać rzeczy do nieba i można je dodatkowo dostosować pod względem prędkości, zachowania i wysokości. Retratory przyciągają cele brutalnie, a wzmacniacze działają jak silniki odrzutowe, które wysyłają przedmioty w gwałtowny szał, czy to śmigłowiec szturmowy, czy słaby żołnierz wroga. Możliwa jest wielokrotność permutacji tych urządzeń, ponieważ ich efekty można ułożyć w jeden łańcuch, a trzy ustawienia wyładowania pozwalają przełączać się między zasobami w locie. Te gadżety są odblokowywane za pomocą działań pobocznych, a ty masz wiele możliwości, aby działać tak, jak chcesz, co prowadzi do najbardziej rozczarowującej części. Just Cause 4 daje tak wiele nowych zabawek do zabawy, ale rzadko jest to powód, aby z nich korzystać.

Jeden komentarz

  1. Przeczytałem recenzję tej gry i bardzo mnie zainteresowała aby w nią zagrać. Zdecydowanie bardzo lubię grać w gry tego gatunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.