Przewodnik dla początkujących w handlu i wymianie walut

Wiele dyskusji podatkowych dotyczyło ostatnio kursów walutowych i dostosowań na granicach. Zamiast mówić o trudnych abstrakcjach, pomyślałem, że warto pomyśleć o rzeczach w kategoriach prawdziwego fizycznego biznesu i jego rzeczywistych fizycznych wyników.

Mam nadzieję, że to, co nastąpi, pomoże pokazać, w jaki sposób realne przedsiębiorstwa handlu międzynarodowego wchodzą ze sobą w interakcje i jak to wszystko odnosi się do ostatnich propozycji politycznych.

Załóżmy, że jestem w branży meblarskiej. Załóżmy, że moja firma kontroluje w większości cały proces produkcyjny, zaczynając od lasów i kończąc na końcowej sprzedaży mebli. Moim głównym celem jest przekształcenie lasów w drewno, drewno w deski, deski w meble i meble w dolary. Jedynym wyjściem, którego tak naprawdę chcę od mojej firmy, to dolary, bo to jest to, za co płacę sobie i moim pracownikom.

Jednak w pewnym punkcie łańcucha produkcyjnego moja firma daje mi produkt, którego tak naprawdę nie mogę wykorzystać: papierówki. To resztki, których nie produkuje się na wysokiej jakości deski lub dobre meble. Nie mogę również w nim płacić moim pracownikom. Zamiast tego założyłem wymianę z fabryką skrzynek: wysyłam papierówki do fabryki skrzynek, a fabryka skrzynek przesyła mi dolary. Teraz mogę wykorzystać te dolary, by zapłacić sobie i moim pracownikom.

W tym przykładzie jest dość oczywiste, że powinienem bardzo dbać o losy branży pudełkowej. Branża pudełkowa jest w istocie częścią mojego własnego łańcucha produkcji; to ludzie, którzy potrafią skutecznie zamieniać papiernię na dolary. Nie nadzoruję tej części łańcucha produkcyjnego, ale jest to niezbędne dla mojego modelu biznesowego. Gdyby branża pudełkowa stała się mniej opłacalna, mogłaby nie przysłać mi tyle dolarów za papierówkę, co wcześniej, a to zaszkodziłoby rentowności mojej firmy.

Na zdjęciu poniżej znajduje się dotychczasowy model biznesowy. Na niebiesko jest częścią linii produkcyjnej, a na fioletowo jest to dodatkowa porcja dokonana przez mojego partnera biznesowego, fabrykę skrzynek.

To jak dotąd prosta historia; Nie próbuję wprowadzać żadnych sztuczek. Ale teraz, wyobraźmy sobie jeszcze jeden krok. Wyobraź sobie, że moje meble cieszą się popularnością we Francji, więc zacząłem tam robić sprzedaż.

Teraz mam inne wyjście, którego naprawdę nie mogę wykorzystać: euro. Euro nie pomaga mi budować niczego i nie mogę płacić pracownikom za nie. Zamiast tego postanowiłem wymienić euro na dolary, z których mogę skorzystać. Prawdopodobnie dokonuję tego za pośrednictwem instytucji finansowej, ale instytucja finansowa jest tylko pośrednikiem. Oczywiście, instytucja finansowa nie tylko nieustannie gromadzi moje euro i krwotoczne dolary. Zamiast tego szuka kogoś, kto będzie skłonny zapłacić dolary za moje euro, żeby mógł zrównoważyć swoje książki.

Instytucja finansowa znajduje francuską winnicę, która ma dużo sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Moglibyśmy długo rozmawiać o tej winnicy, ale nie ma takiej potrzeby. Z naszej perspektywy ważne jest to, że winiarnia jest rodzajem maszyny, która zamienia euro na dolary. Czyni to, przekazując euro francuskim pracownikom, którzy hodują winogrona i zamieniają je w wino, a następnie sprzedaje to wino amerykańskim miłośnikom wina w zamian za dolary. Jego ostatecznym celem jest zebranie euro, więc szczęśliwie trafia do tego samego banku co ja i daje bankom dolary w zamian za euro.

Powinienem dbać o francuską wytwórnię win, tak jak dbam o fabrykę skrzyń. Francuska winnica jest potrzebna, aby pomóc mi w przeliczeniu moich euro na dolary, tak jak potrzebna jest fabryka pudełek, aby zamienić moje papiery na dolary. W efekcie obie te firmy są po prostu składnikami mojego własnego łańcucha produkcyjnego, z których każdy niezależnie przekształca coś, czego nie mogę wykorzystać w dolarach, z których mogę korzystać. Jeśli którykolwiek z nich stałby się mniej opłacalny, może zaoferować mi mniej dolarów, aby związać koniec z końcem.

Z kolei te firmy prawdopodobnie dbają o mnie; byliby zmartwieni, gdybym stał się mniej opłacalny, ponieważ w rzeczywistości jestem częścią ich łańcucha produkcyjnego.

Jak to wszystko ma związek z wielkimi rozmowami o dostosowaniach granicznych w planie House GOP? Cóż, dostosowania graniczne w ramach planu House GOP to krok, w którym meble stają się łatwiejsze do euro. Jednocześnie jednak czyni krok, w którym francuskie wino zamienia się w dolary mocniej. Robi to, ponieważ wyklucza wywóz (jak moje meble) z dochodu podlegającego opodatkowaniu, ale obejmuje także import (podobnie jak francuskie wino) do podstawy opodatkowania.

Z powyższego wykresu widać, że dostosowanie granicy pomaga i szkodzi całemu modelowi biznesowemu. Ułatwia mi to zdobycie euro, ale utrudnia to mojemu kontrahentowi, wytwórni win, przekształcenie tego wina z powrotem w dolary.

Winiarnia pobiera mniej dolarów z każdego euro wynagrodzenia, które płaci swoim pracownikom, ponieważ cała jego sprzedaż w dolarach kończy się płaceniem podatku dostosowanego do granicy, którego nie musiał wcześniej płacić. Dlatego winiarnia jest gotowa dać mi mniej dolarów za euro niż wcześniej.

Nie jestem z tego zbyt zadowolony, ponieważ odbiera to pozorną niespodziankę, jaką otrzymałem od zmiany polityki. Ale faktem jest, że nie chcę euro, chcę dolarów. A moim sposobem na zamianę moich euro na dolary jest zawarcie umowy za pośrednictwem mojego banku z francuską wytwórnią win.

Mówię mojemu bankowi, aby znalazł innego kontrahenta, ale mówią mi, że wszyscy inni, którzy zamieniają euro na dolary, mają dokładnie ten sam problem, co francuska winiarnia. Sposób, w jaki zawsze mają dolary, polega na wysyłaniu ich towarów do Stanów Zjednoczonych, ale muszą płacić nowy podatek.

Z żalem przyjmuję nowy kurs wymiany o mniejszej ilości dolarów za euro. W końcu mogę sobie na to pozwolić, ponieważ zarabiam o wiele więcej niż na moich meblach sprzedawanych za granicą.

Jako eksporter jestem podekscytowany zmianą podatków, ale niezadowolony z powodu nagłej nieefektywności mojego konwertera euro-dolar. Po drugiej stronie Atlantyku znajduje się winiarnia, która jest bardzo zdenerwowana zmianą podatków, ale cieszy się z nagłej, zwiększonej skuteczności konwertera dolarów na euro.

Tak wiele słów poświęcam temu przykładowi, nie tylko dlatego, że jest to obecnie istotne dla dyskusji na temat polityki, ale także dlatego, że jest to szeroka lekcja, której ekonomiści starają się uczyć o wszystkich rodzajach polityki podatkowej. Podatki są płacone przez konkretne osoby lub firmy, ale ich wpływ jest odczuwany szerzej, przez wszystkich, z którymi są połączeni.

Regulacja graniczna planu republikańskiego w Izbie stanowi doskonały przykład polityki, w której obciążenie podatkowe zmienia się dość często, ale obciążenie gospodarcze zmienia się bardzo niewiele. Każdy model międzynarodowego biznesu ma komponent, który będzie łatwiejszy, a komponent będzie trudniejszy. Rzeczywisty świat jest znacznie bardziej złożony niż ten przykład pozwala, ale jego główna lekcja utrzymuje.

Kolejną lekcją, jaką można wyciągnąć z tego modelu, jest to, że pomysły polityczne oparte na zmianie równowagi handlu nie mają większego sensu. Każdy eksporter z USA ma część swojego modelu biznesowego, która polega na zamianie walut obcych na dolary, a sposobem na to jest posiadanie importera po drugiej stronie transakcji.

Rynki walutowe zazwyczaj nie są czymś, na co większość osób zwraca uwagę. Jednak w obecnym środowisku politycznym, które skupiło się na handlu, warto zacząć myśleć o tym, jak działają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.