Wellness

Niskie koszty wypromowania wellness w firmie

Czy wdrożyłeś formalny program odnowy pracowników w swojej firmie? Jeśli nie, powody, dla których warto rozważyć przejście do programu, który kładzie nacisk na wartość zdrowszego trybu życia i oferuje pracownikom możliwości realizacji tego godnego podziwu celu.

Poza prostym faktem, że zdrowi pracownicy są produktywnymi pracownikami, program odnowy biologicznej oferuje firmom dodatkowe korzyści:

Zredukowane koszty w zakresie ochrony ubezpieczeniowej i mniej dni chorych
Kluczowe źródło utrzymania pracowników, ponieważ firma “gotowa poświęcić czas i zasoby na zdrowie pracowników to firma, która dba o swoich pracowników”
Cenne narzędzie do pozyskiwania nowych pracowników, szczególnie wśród przedstawicieli Tysiąclecia, którzy postrzegają programy zdrowotne sponsorowane przez firmy jako kluczową część pakietu świadczeń

Koszty zakładania i promowania dobrego samopoczucia wśród pracowników nie muszą być wygórowane. Znaczny wysiłek powinien najpierw polegać na budowaniu świadomości na temat zdrowego stylu życia, ćwiczeń i dobrych nawyków żywieniowych w kulturze firmy.

Oto inne wskazówki dotyczące promocji wellness:

Myśl kreatywnie o zdrowych zasobach. Przeglądaj zasoby lokalne, z których pracownicy mogą korzystać, aby lepiej dbać o siebie (zniżki na członkostwo w lokalnej sali gimnastycznej, zapisywanie się na spotkania ze społecznością i inne imprezy charytatywne itp.). Te wysiłki mogą nie tylko wygenerować cenne partnerstwo z firmami społecznymi i organizacjami non-profit, ale jeśli dasz pracownikom markowe koszulki lub butelki z wodą, pomogą Ci rozpowszechniać informacje o Twojej firmie, biorąc udział w wydarzeniach społecznościowych.

Zaangażuj swój zespół kierowniczy. “Wellness” nie powinien być ograniczony tylko do pracowników pierwszej linii lub pracowników zaplecza. Dobre zdrowie rozciąga się na właściciela firmy, a także jego zespół wykonawczy. Promowanie zdrowia pracowników będzie o wiele bardziej wiarygodne, jeśli dyrektor finansowy będzie postrzegany na czele pakietu sponsorowanego przez firmę 5K lub podobnego wydarzenia. Prowadzenie przez przykład jest zawsze najbardziej przekonującą strategią.

Podnieś pracowników i ruszaj się. Odblokowanie pracowników ze stanowisk roboczych na kilka minut każdego dnia spowoduje, że poczują się lepiej. Zachęć ich, aby weszli schodami zamiast windy. Przenoś drukarki i kopiarki w większej odległości od swoich szafek, więc aby ukończyć zadanie, trzeba wykonać kilka dodatkowych czynności. Przeglądaj możliwości “chodzenia na spotkania” z jednym lub dwoma pracownikami, zamiast siedzieć w sali konferencyjnej. Rozciąganie i chodzenie jest dobre dla wszystkich!

Zachęcaj do używania urządzeń do noszenia. Małe urządzenia do noszenia, takie jak smartwatche, słuchawki, opaski fitness itd., Są coraz częściej wykorzystywane w codziennym życiu pracowników. Są one często używane do monitorowania aktywności fizycznej, zarządzania stresem i wzorcami snu – a ponieważ urządzenia są połączone z łatwymi w użyciu aplikacjami, pracownicy szybko dostosowują się do tego, aby urządzenia do noszenia były częścią normalnego życia.

Raport opracowany przez organizację badawczą Health Enhancement Research Organization zawiera szczegółowe sprawdzone metody dla pracodawców, którzy rozważają korzystanie z urządzeń przenośnych, takich jak:

Dostarczaj urządzenia pracownikom (lub dotuj ich zakup), zamiast zlecać indywidualne zakupy.
Opracuj cele związane ze zdrowiem i zaoferuj pracownikom zachęty do osiągnięcia tych celów.
Zaangażuj małżonków i partnerów domowych, aby zwiększyć uczestnictwo i zaoferuj system wsparcia poza siedzibą.
Zacznij od programu pilotażowego, aby oszacować wartość urządzeń do noszenia dla Twojej firmy.
Przygotuj się do udoskonalenia programu, aby utrzymać wysoki odsetek pracowników.

Promuj inteligentniejsze nawyki żywieniowe. Jakie opcje żywieniowe są dostępne w twoim miejscu pracy? Pracownicy z lepszymi wyborami prawdopodobnie podejmą lepsze decyzje dotyczące tego, co konsumować w trakcie dnia pracy. Pozbądź się automatów sprzedających śmieciowe jedzenie. Sponsoruj ciągłe potluki i zachęcaj pracowników do wnoszenia zdrowych potraw. Podczas świętowania urodzin lub rocznic pracy, zamiast bukietu zaproponuj bukiety z owocami lub batony energetyczne. Oferuj pożywne napoje i przekąski na cotygodniowych spotkaniach. Wszystkie te opcje pomogą pracownikom ograniczyć złe wybory żywieniowe zarówno w biurze, jak i w życiu osobistym.

Wreszcie, sami pracownicy ankiety szukają pomysłów na poprawę dobrego samopoczucia w miejscu pracy. Mogą wymyślić tanie idee, które są idealne dla Twojej kultury firmy. Robiąc to, prawdopodobnie zwiększysz ich wdzięczność za wysiłek, który podejmujesz w ich imieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.