pieniądze

7 niepotrzebnych wydatków

W pewnym momencie każda firma wytwarza zbędne wydatki, które kradną cenny czas i zasoby innych projektów oraz niszczą zyski. Te nadmierne koszty, które również umniejszają finansowanie nowych nabytków klientów lub aktualizacji produktów, często utrwalają się, przez co bardzo trudno jest je wyeliminować.

Ale jeśli uważasz, że nadszedł czas, by zająć się niepotrzebnymi wydatkami, oto czynności, które warto podjąć:

Popraw proces śledzenia wydatków.

Firmy, które nie monitorują wydatków często odkrywają obszary odpadów i nadmierne wydatki, których można by uniknąć. Dzięki dużej ilości aplikacji do śledzenia wydatków w chmurze istnieje wiele możliwości wzmocnienia istniejących procesów i wyeliminowania obszarów nadmiernych wydatków tak szybko, jak to możliwe.

Zmniejsz koszty papieru.

Jeśli Twoja firma nadal wydaje pieniądze na produkty z papieru, to już dawno czas przejść na technologię cyfrową. Praktycznie z dnia na dzień można znacznie obniżyć koszty drukowania i przechowywania. Skanuj ważne dokumenty i wysyłaj je pocztą elektroniczną do klientów i dostawców, zamiast ponosić koszty związane z osobistymi dostawami.

Wyeliminuj nieproduktywne spotkania.

Większość firm jest podatna na spotkania, które “marnują czas wszystkich i nie mają rentownego zwrotu z inwestycji”. Pomyśl o pieniądzach, które możesz zaoszczędzić, organizując jedynie produktywne i praktyczne spotkania. Dzięki temu Twój zespół może angażować się w inne, bardziej skoncentrowane (i często generujące przychody) działania.

Przeanalizuj cel każdej podróży służbowej.

W dawnych czasach uznano, że należy podróżować po całym kraju lub za granicą, aby utrzymać stałe relacje z klientami. Chociaż w pewnym stopniu jest to prawdą, w rzeczywistości wiele firm nie odczuwa już potrzeby osobistego stawienia się na każdej konferencji branżowej, targach czy prezentacji klienta. Technologia cyfrowa i wideo sprawiają, że stały kontakt jest łatwiejszy niż kiedykolwiek – często za niewielką część kosztów.

Doskonal swoje umiejętności negocjacyjne.

Aby zaspokoić wszystkie potrzeby w miejscu pracy – od wynajmowanej powierzchni biurowej po zakupy materiałów i sprzętu – najważniejsze jest, aby uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze. Jeśli Twoje umiejętności negocjacyjne nie są równe, możliwe, że płacisz więcej dostawcom za swoje produkty i usługi, niż jest to absolutnie konieczne.

Szukaj na przykład sposobów negocjacji rabatów ilościowych. Uzbrojony w informacje o cenach, które regularnie wydajesz swoim obecnym dostawcom, a także o tym, jakie konkurencyjne firmy mogą pobierać opłaty za podobne produkty i usługi, możesz negocjować sposoby “agregowania zakupów w celu uzyskania oszczędności”.

Przeglądaj opcje outsourcingu funkcji technologicznych.

Firmy mogą zdecydować się na zakup najbardziej kosztownego i aktualnego sprzętu do obsługi swoich operacji, ale nie muszą tego robić. Technologia i oprogramowanie nie są tanie i często wiążą się z dodatkowymi kosztami personelu technicznego i / lub administratorów serwerów. Outsourcing usług IT oferuje potencjalnie znaczne korzyści finansowe i operacyjne, takie jak:

Zmniejszenie kosztów personalnych
Dostęp do aplikacji danych bez ponoszenia kosztów licencji
Możliwości skoncentrowania wewnętrznego personelu IT na dużych inicjatywach infrastrukturalnych, a nie na codziennych problemach
Nie ma potrzeby ciągłego aktualizowania sprzętu IT, odpowiedzialność jest ponoszona przez zewnętrznego dostawcę usług

Outsourcing funkcji IT nie jest idealnym wyborem dla każdej organizacji, ale jest elastyczną, opłacalną opcją wartą rozważenia.

Zachęcaj pracowników do przesyłania pomysłów na obniżenie kosztów.

Kiedy przywództwo wyjaśnia, jak ważne jest ograniczanie niepotrzebnych wydatków – aby nadal osiągać zyski i płacić pracownikom – pracownicy czują się zachęcani do samodzielnego poszukiwania środków ograniczających koszty. Z twoją zachętą mogą wymyślić twórcze sugestie dotyczące konsolidacji bieżących wydatków i innych pomysłów na oszczędzanie pieniędzy, które warto wdrożyć. To Ty decydujesz o tym priorytecie dla całej organizacji i nagradzasz najlepsze sugestie dotyczące oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.