rekrutacja

5 rzeczy, które są potrzebne do udanej rozmowy rekrutacyjnej

Gratulacje! Zdobycie drugiego zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną to nie lada wyczyn. Przekroczyłeś już dość szeroką konkurencję, by dotrzeć tak daleko. Więc wygrywaj swój sukces przez chwilę. Zasługujesz na ten napar zaufania i będziesz go potrzebował, aby poprowadzić cię przez następną rundę.

Zanim zdobędziesz to spotkanie, ważne jest, aby znać swój cel. Czym to spotkanie różni się od twojego pierwszego? Nancy Range Anderson, autor, coach kariery i założyciel Blackbird Learning Associates, LLC wyjaśnia:

“Podczas pierwszego wywiadu ankieter zadawał pytania, aby określić trzy obszary; czy potrafisz wykonać pracę, czy pasujesz do kultury firmy i czy naprawdę chcesz tej pracy? Jest pewne, że w drugim wywiadzie więcej pracowników wyższego szczebla będzie przeprowadzało wywiady i podczas gdy oni mogą zadawać podobne lub te same pytania, które zadano w pierwszym wywiadzie, celem tego wywiadu jest porównanie Ciebie i twoich umiejętności z inni kandydaci. ”

Powiązane: Chcesz usprawnić swoje poszukiwania pracy? Rozważ te 10 haseł poszukiwania pracy.

Drugi wywiad przedstawia szansę na głębszą rozmowę o pracy z niektórymi kluczowymi graczami.

Oto, co musisz zapamiętać:

Łamanie lodów

Entuzjazm jest podstawowym elementem inteligencji emocjonalnej, ponieważ sprzyja połączeniu. Jeśli jesteś podekscytowany tą pracą i tą instytucją, udostępnij to. Zwróć uwagę na to, co zauważyłeś podczas pierwszego wywiadu, który Cię podekscytował.

Dzielenie się swoim prawdziwym entuzjazmem pozwala ci sięgnąć do poziomu twojego rozmówcy; co może prowadzić do dwukierunkowej rozmowy o zawodowych pasjach.

Zastanów się, co Ci się podoba w tym środowisku i ludziach, których spotkałeś do tej pory. Czy czujesz, że wszystkie wydają się naprawdę kochać swoją pracę? Czy wydają się podekscytowani swoją pracą lub populacją, której służą?

Zastanów się nad łamaczem lodów: “Spotkałem dwóch członków zespołu, gdy byłem tu w zeszłym tygodniu. Obaj zachwycali się tutaj studentami, co sprawiło, że poczułem się bardzo podekscytowany tą perspektywą. Tego rodzaju entuzjazm nie może zostać sfałszowany i jest tak silnym poparciem “.

Może to skłonić twoich ankieterów do podzielenia się tym, co kochają w swojej pracy i miejscu pracy, co może poluzować rozmowę i dostarczyć cennych spostrzeżeń.

Unikalny kąt

Drugi wywiad to okazja do sprzedaży zestawu umiejętności i pokazania, jak twoje doświadczenie dobrze pozycjonuje cię na otwartej pozycji.

Anderson zwraca uwagę, że na tym etapie kandydaci powinni szczegółowo opisać swoje osiągnięcia i skupić się na skutkach swoich zawodowych wysiłków. Anderson wyjaśnia: “Osoba przeprowadzająca wywiad na tym etapie chce wiedzieć:” Co jest w tym dla mnie / nas? “I” Co ten kandydat może zrobić, aby pomóc nam w osiągnięciu naszych celów, których inni kandydaci nie mogą zrobić? ”

Pomyśl o swojej obecnej roli. Może pracujesz dla organizacji międzynarodowej i znasz się na niuansach gości międzynarodowych i kolegów. Może twoja praca na starcie i wiesz, jak ciężko pracować i chudego.

Znajdź swój kąt. Następnie pokaż swoim potencjalnym współpracownikom, w jaki sposób Twoje unikalne doświadczenie zawodowe sprawia, że ​​szczególnie dobrze nadajesz się do tej roli i “koniecznie” dla swojego zespołu.Przykłady umiejętności miękkich i twardych

Anderson zaleca: “Aby przygotować kandydata, należy skoncentrować się na obowiązkach, umiejętnościach i wymaganiach otwartej pozycji oraz opracować konkretne historie dotyczące zachowania, opisujące jego działania i wyniki.”

Anderson zaleca bardzo bezpośrednie podejście: “Sugeruję, aby kandydat narysował wykres dwukolumnowy. W lewej kolumnie należy wymienić twarde i miękkie umiejętności, zadania i obowiązki wymagane od stanowiska, aw prawej kolumnie podać przykłady związanych z pracą osiągnięć, które je wspierają. Przede wszystkim kandydat powinien skupić się na swojej roli w tych osiągnięciach i używać słów takich jak “ja” zamiast “my”.

Podczas gdy zawsze chcesz podkreślić, że wiesz, jak dobrze funkcjonować w zespole, chcesz także podkreślić indywidualne sukcesy, które wyróżniają cię.

Przygotowanie do rozmowy o wynagrodzeniu.

Wykonaj swoje badania i poznaj swoją wartość. Anderson radzi: “Kandydat powinien być przygotowany do omówienia wynagrodzenia w dowolnym momencie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.”

Anderson wyjaśnia: “Dyskusje płacowe zwykle pojawiają się pod koniec cyklu wywiadów i najprawdopodobniej zostaną zainicjowane przez ankietera. To może być pozytywny znak. ”

Ważne pytania

Anderson wskazuje, że rozmowa jest dwukierunkową rozmową. Więc nie marnuj okazji, by zadawać pytania, stawiając pytania, które Twoim zdaniem zaimponują ankieterom. Zdobądź dół, którego potrzebujesz.

Oto kilka pytań, które Anderson zaleca:

Jak opisałbyś kulturę firmy?
Jakie wyzwania stoją obecnie przed twoim zespołem? W jaki sposób osoba, która wkracza w tę rolę, może pomóc?
Jakiego rodzaju ludzie naprawdę tu rosną?
Jakie są długoterminowe i długoterminowe cele departamentu?

Pamiętaj, że otrzymanie tego zaproszenia jest ogromną transakcją. Jesteś gwiezdnym profesjonalistą, z którego możesz być dumny. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.