F1 2017 – recenzja

Formuła 1 była w stagnacji w ostatnich latach. Dzięki dominacji ekipy Mercedesa, ale gwarantowanej od początku ery hybrydowej, nowe zasady wstrzyknęły jakąś bardzo potrzebną iskrę w niekwestionowany szczyt motosportu. F1 2017 jest wirtualnym odzwierciedleniem tego nowego dynamizmu. Szersze, szybsze i bardziej agresywnie stylizowane samochody zaprojektowano tak, aby jechać mocniej; zasadnicza zmiana, która przynosi ze sobą większą adrenalinę, niż jakakolwiek wcześniejsza gra F1. Wraz z bardzo rozbudowanym trybem kariery, mnóstwem niezapomnianych klasycznych samochodów i mnóstwem opcji wyścigowych, mistrzostw i trybów do wyboru, F1 2017 wychodzi poza oczekiwania.

Chleb i masło gier Codemasters F1 od dawna jest trybem kariery, który pozwala stworzyć własny sterownik i poprowadzić go przez karierę wyścigową, a F1 2017 nie jest niczym innym. Estetycznie został wypolerowany i rozszerzony, dodając nowe animacje i interakcje zespołowe oraz pokazując więcej niesławnego padoku F1, jednocześnie dodając do tego okazję. W serii, która kilka lat temu przybrała atmosferę Grand Prix, dodatki te dodają kolejną warstwę, którą łatwo docenić.

Nowy system modernizacji jest kolejnym krokiem w stosunku do ubiegłego roku, umożliwiając skoncentrowanie wysiłków zespołu badawczo-rozwojowego na nowych częściach w czterech kluczowych obszarach – podwozie, aerodynamika, układ przeniesienia napędu i trwałość. Miejsce, w którym zdecydujesz się skupić swoje punkty, zależy w dużej mierze od tego, do kogo jedziesz. Idź z zespołem takim jak McLaren, a będziesz musiał skupić się na poprawie fatalnej jednostki napędowej Honda. Podczas gdy dla zespołu najwyższej klasy, takiego jak Red Bull lub Ferrari, możesz być bardziej metodyczny, jeśli chodzi o sposób wydawania punktów zasobów, skupiając się na obszarach, które mogą być nieco słabsze od konkurencji. F1 2017 poprawia wcześniejsze wpisy, będąc najbardziej przejrzystym wpisem w serii, dostarczając więcej niż wystarczającą ilość informacji, aby bezpośrednio porównać osiągi z rywalami.

Punkty do zdobywania punktów zdobywane są w trakcie weekendu wyścigowego poprzez spełnienie ustalonych przez zespół celów kwalifikacji i wyścigu, a także ukończenie programów treningowych, które zespół przygotowuje dla Ciebie podczas każdej sesji treningowej. Oprócz dostarczania punktów zasobów do aktualizacji, programy treningowe również działają jako rozbudowane samouczki, ucząc sztuk pięknych prowadzenia nowoczesnej Formuły 1 poza podstawami “linii wyścigowej”. Bardziej skomplikowane techniki, takie jak zarządzanie paliwem i oponami oraz określanie strategii wyścigu są podzielone na łatwe do strawienia porcje informacji, dzięki czemu nowi fani mogą łatwiej wniknąć w to, co sprawia, że ​​weekend wyścigowy jest tak zaangażowany.

Ten poziom strategii obejmuje również samochód, zarówno w garażu, jak i poza nim. F1 2017 śledzi zużycie każdego komponentu silnika i skrzyni biegów, zgodnie z zasadami realnego życia, aby ograniczyć koszty dla mniejszych zespołów. Części nie są ograniczone, ale użycie więcej niż przydzielonej kwoty spowoduje nałożenie kary za każde naruszenie. Oznacza to konieczność podejmowania trudnych, ale znaczących wyborów dotyczących ryzyka zużywania zużytych części do wyścigu – prowadzącego do znacznej redukcji mocy lub możliwej porażki – lub podjęcia kary i mając nadzieję, że uda Ci się pokonać drogę powrotną przez pole.

Jeśli chodzi o wygląd samochodów, są niczym wyjątkowym. Każda z dziesięciu drużyn i ich wspaniałe maszyny są modelowane aż do najdrobniejszych detali, a ich eleganckie karbonowe karoserie odzwierciedlają otaczający ich świat. Podobnie, same obwody pokazują również doskonałe oświetlenie i dynamiczną pogodę gry, która zapewnia powrót z poprzednich gier. Rzadkie sytuacje, w których wczytywanie tekstur o wysokiej rozdzielczości wymagają czasu, są drobną skazą na tak oszałamiająco wyglądającym tytule.

Równie doskonałe jest wyczucie za kierownicą. Czy to z kołem – który jest absolutnie zalecanym sposobem gry – czy z gamepadem, samochody reagują tak, jakbyś miał nadzieję. Jest jeszcze więcej niż wystarczająco dużo mocy, aby tylny koniec wysuwaną spod ciebie, ale w przeciwieństwie do poprzednio, szersze opony i dodatkowy docisk znaczy można hamulec później skręcić w trudniej i uzyskać na mocy wcześniej niż kiedykolwiek przedtem.

Jest to wyraźnie odzwierciedlone w różnych sposobach obsługi i mocy każdego samochodu. Jazda McLaren-Honda w dół długiej prostej jest niczym bronowanie; inne samochody będą cię napędzały, jakbyś siedział nieruchomo, zmuszając cię do wyprostowania łokci, gdy próbujesz bronić swojej pozycji. Z drugiej strony, zarówno Mercedes, jak i Ferrari czują się na drodze prosto z garażu. Wytrzymały silnik fizyki jest wspierany przez jedne z najlepszych wyścigów AI w branży, który będzie ciężko walczyć o pozycję i popełniać błędy, ale również oferują mnóstwo miejsca wyścigów, jeśli uda się dostać koło obok nich.

Włączenie klasycznych samochodów reprezentuje jedne z najlepszych maszyn F1 z ostatnich 30 lat. Od McLarena z Senny do Vettela Red Bulla w 2010 roku, w sumie jest 12 samochodów, z których każdy jest zwycięzcą mistrzostw świata z epoki. Wspaniale pokazują postępy tego sportu na przestrzeni lat, a ryk V10 Ferrari z 2002 r. W porównaniu z gardłowym growlem starego McLarena z turbodoładowaniem wystarczy, by wprawić każdego nostalgicznego wachlarza w rozkosz.

Skakanie online, by ścigać się z innymi, jest łatwiejsze niż poprzednie lata, rezygnując ze starych hopperów, wybierając bardziej eleganckie podejście. Wybierasz swoje preferencje pomiędzy krótszymi lub dłuższymi wyścigami, wchodzisz do lobby i jedziesz. Wracamy także do mistrzostw online, pozwalając Tobie i Twoim najbardziej oddanym przyjaciołom walczyć z nimi przez cały sezon, z AI lub bez.

Próby czasowe pozwalają ścigać się z liderami w każdym samochodzie, nowoczesnym lub klasycznym, w każdych warunkach pogodowych. Wydarzenia to nowa funkcja F1 2017, oferująca jednorazowe, możliwe do pobrania scenariusze, które przenoszą Cię bezpośrednio do akcji, a następnie porównują wyniki z innymi za pomocą tabel wyników, gdy skończysz. Codemasters nie pozostawili żadnego pragnącego ścigającego się kierowcy z niezliczonymi sposobami prowadzenia tych samochodów.

Wszelkie zastrzeżenia dotyczące F1 2017 są niewielkie. Natychmiastowe powtórki mogą trwać nieco dłużej, a model uszkodzenia symulacji może być bardziej szczegółowy i mniej wyrozumiały. Ale ta lista blednie w porównaniu do tego, co dostarczył Codemasters, gra F1, która może zaspokoić każdego – od symulatorów wyścigów po najnowocześniejszego fana.

Codemasters już od wielu lat uczestniczy w seriach F1, a F1 2017 to szczyt tych lat pracy. Tam, gdzie F1 2016 zabrakło trochę w karierze, F1 2017 nadrabia to, a potem jeszcze trochę. Ulepszona rozgrywka wieloosobowa, większa różnorodność opcji wyścigowych i lepsze samochody do jazdy, a także świetny tryb kariery i ekscytujące wrażenia wyścigowe sprawiają, że F1 2017 jest po prostu najlepszą grą Formuły 1, jaką kiedykolwiek stworzono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.