Tetsujin 28 Robot Statue

Ludzie są niczym, jeśli nie są odporni, aw najciemniejszych czasach ludzie wciąż udają się wylać z wraku i zacząć od nowa. Tak właśnie zrobili ludzie w Kobe po zrujnowanym trzęsieniu ziemi w 1995 r., A co lepiej symbolizować siłę społeczności i chronić się przed przyszłymi katastrofami niż gigantyczny japoński robot?

Tetsujin-28 jest pełnowymiarowym, 59-ft. pomnik, poświęcony 15-leciu trzęsienia ziemi w Wielkiej Hanshin, wstrząs spowodowany 7,3 razy, który zniszczył kilka japońskich miast i zabił ponad 6400 osób. Najmocniej uderzyło to prefektura Hyogo, która ucierpiała z powodu ogromnego odsetka ofiar, i walczyła z pożarami, wstrząsami wtórnymi i przerwami w dostawie energii przez wiele dni po początkowym szoku.

Tetsujin-28, upamiętniający odporność i siłę wykonanych społeczności i stały się ochroną przed dalszą klęską, jest mangową postacią z Mitsuteru Yokoyamy z 1956 roku “Tetsujin 28-go”. Powszechnie popularna i często adaptowana opowieść opowiada o robocie zbudowanym jako wojskowa superweapon, która po śmierci swojego stwórcy staje się przyjacielem i towarzyszem młodego syna stwórcy. Razem chłopiec i jego robot walczą z przestępczością i pokonują inne roboty, które chcą zniszczyć.

Znajduje się w Parku Wakamatsu, robot został wzniesiony również z przyczyn praktycznych. Tetsujin-28, w towarzystwie innych naturalnej wielkości postaci z popularnej mandżi, powstał w ramach planu, który ma zachęcić turystykę do miejsca ekonomicznie zrujnowanego przez trzęsienie ziemi, miasto Kobe. W odległości krótkiego spaceru od stacji Shin-Nagata w Kobe, robot jest najbardziej popularnym statuetkiem i jest często pokryty wspinaczkowymi dziećmi, które rozpoznają wielkiego metalowego faceta zarówno jako gaurdiana, jak i przyjaciela.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.